Umiejętność wykonywania masażu w różnych jego odmianach jest niezbędna przy pracy w salonach odnowy biologicznej, SPA, wellness, a także coraz częściej w gabinetach kosmetycznych. Klienci szukają miejsc oferujących kompleksowe usługi zarówno kosmetyczne, stylizacyjne, jak i relaksacyjne, oraz odnowy biologicznej. Podnoszenie swoich kwalifikacji przynosi wiele korzyści i umożliwia szersze działania. 

Wszystkie szkolenia i kursy w szkole Beuaty Lux odbywają się w Warszawie. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów w małych grupach i nowoczesnych, profesjonalnych salach. Przeważającą część nauki stanowią zajęcia praktyczne. Mamy ogromne doświadczenie w edukacji z zakresu kosmetyki, stylizacji, oraz odnowy biologicznej, dlatego też nasi kursanci skupiają się na kształtowaniu umiejętności praktycznych, jednocześnie nie brakuje zdobywania podstawowej wiedzy teoretycznej, która pozwala na naukę praktyczną i zdobywanie doświadczenia.

Kursy masażu prowadzone w szkole Beauty Lux przeznaczone są zarówno dla osób pracujących już w salonach SPA, wellness, gabinetach kosmetycznych i odnowy biologicznej, jak i dla uczniów oraz studentów, jako uzupełnienie wykształcenia, oraz poszerzenie kwalifikacji zawodowych. Po zakończeniu poszczególnych kursów, oraz uzyskaniu pozytywnych wyników egzaminów, kursant posiada kwalifikacje poświadczone certyfikatami potrzebne do podjęcia pracy w gabinetach kosmetycznych, hotelach, salonch SPA, prywatnych placówkach rehabilitacyjnych lub też założenia własnej działalności gospodarczej. 

KURSY PRZEPROWADZANE W SZKOLE BEAUTY LUX:

 • Zawodowy kurs masażu 120 h – Ukończenie kursu i uzyskanie pozytywnych wyników egzaminów końcowych daje kursantowi uprawnienia do wykonywania zawodu masażysty. Certyfikat wydawany jest w języku polskim i angielskim, zgodny z wzorem rozporządzenia MEN. W czasie tego kursu uczestnicy zdobywają kompleksową wiedzę na temat masażu klasycznego, relaksacyjnego, szyi, twarzy i dekoltu, oraz przeciwskazań dla pacjentów do jego wykonywania. Zajęcia prowadzone są w małych grupach, kursanci mają do dyspozycji nowoczesne i profesjonalne narzędzia, które są również wykorzystywane w docelowych miejscach pracy.

 • Kurs masażu klasycznego – trwa 80 godzin i skierowany jest do osób, które chcą podjąć pracę w tym kierunku w gabinetach SPA, odnowy biologicznej, kosmetycznych, salonach wellness, hotelach, bądź założyć własną działalność gospodarczą. Kursanci uzyskują rzetelną wiedzę z zakresu masażu klasycznego, wskazań i przeciwskazań do jego przeprowadzania. 80 % zajęć w czasie kursu to ćwiczenia praktyczne. Całe szkolenie prowadzone jest przez doświadczonego instruktora. Kurs masażu klasycznego to również świetne rozwiązanie również dla osób, które nie pracują na co dzień w gabinetach kosmetycznych, są jednak zainteresowane tematyką i chcą się przekwalifikować zawodowo.

 • Kurs masażu relaksacyjnego – trwa 24 godziny zegarowe (32h lekcyjne) i stanowi uzupełnienie umiejętności i kwalifikacji osób pracujących w gabinetach kosmetycznych, odnowy biologicznej, SPA, wiellness oraz hotelach. Obejmuje 8 godzin zegarowych (10h lekcyjnych) zajęć teoretycznych i 16 godzin zegarowych (21h lekcyjnych) praktycznych, które odbywają się w małych grupach pod nadzorem instruktora. Kursanci nie tylko uczą się, ale również doskonalą techniki niwelowania napięcia mięśniowego i nerwowego, a także odpowiedniego oddychania. Poznają również elementy refleksjologii, masażu głowy oraz punktowego masażu twarzy. Skierowany jest on do osób rozpoczynających przygodę z masażem, oraz dla tych, które ukończyły kurs masażu klasycznego i chcą poszerzyć swoje umiejętności.

 • Pakiet SPA – to szkolenie obejmuje 3 rodzaje masażu orientalnego i trwa 24 godziny zegarowe (32h lekcyjne). Kursanci uczą się wykonywania masażu stemplami ziołowymi z elementami aromaterapii, masażu gorącymi kamieniami, oraz bańską chińską. Nauka każdego z masażów odbywa się podczas warsztatów jednodniowych, pod okiem instruktora z wieloletnim doświadczeniem. Poszczególne rodzaje masażu orientalnego przeznaczone są dla pacjentów z różnymi dolegliwościami – od spiętych mięśni po cellulit.

 • Pakiet orientalny– szkolenie obejmuje kolejne rodzaje masażu orientalnego, jednak z przeznaczeniem głównie terapeutycznym. Całość szkolenia trwa 24 godziny zegarowe (32h lekcyjne) i zawiera w sobie kurs masażu gorącą świecą, konchowania i świecowania uszu oraz masażu bambusami i miotełkami bambusowymi. Zajęcia teoretyczne, podczas których kursanci poznają podstawy anatomii i fizjologii, wskazania i przeciwskazania do przeprowadzania zabiegów oraz zasady prowadzenia wywiadu z pacjentem, zajmują ⅓ czasu całego szkolenia. Większość godzin poświęcona jest więc praktycznej nauce wykonywania wymienionych wyżej rodzajów masażu orientalnego.

 • Pakiet relaksacyjny – szkolenie również trwa 24 godziny zegarowe (32h lekcyjne). W skład pakietu relaksacyjnego wchodzi kurs masażu tajskiego stóp, twarzy, szyi i dekoltu, oraz masaż relaksacyjny. Podczas zajęć kursanci zdobywają wiedzę odnośnie podstaw anatomii i fizjologii masowanych części ciała, obowiązków masażysty, zasad przeprowadzania wywiadu z klientami oraz bhp, a także przygotowania stanowiska do poszczególnych zabiegów. Kursy stanowią zarówno poszerzenie umiejętności i kwalifikacji osób pracujących już jako masażyści, jak również uzupełnienie bieżącej edukacji kierunkowej. Masaże pakietu relaksacyjnego skierowane są przede wszystkim na rozluźnianie spiętych mięśni, rozciąganie i mobilizację mięśni oraz stawów. Oprócz specjalnych technik, podczas masowania należy używać również specjalnych kosmetyków o działaniu relaksującym i rozgrzewającym. Kursanci pod okiem doświadczonego instruktora uczą się wszystkiego co potrzebne do wykonywania masażów relaksacyjnych, mając do dyspozycji nowoczesne i profesjonalne sale oraz niezbędne artykuły.

 • Pakiet modelujący sylwetkę – szkolenie obejmuje 40 godzin zegarowych (53h lekcyjne) nauki poszczególnych rodzajów masażu: ujędrniający, izometryczny, sportowy, drenujący, po wcześniejszej prezentacji technik i wprowadzeniu. Celem każdego masażu z pakietu jest redukowanie tkanki tłuszczowej, pobudzanie mikrokrążenia skóry aby nadać jej elastyczność i jędrność, a także wspomaganie kształtowania sylwetki, wzmocnienie i rozluźnienie mięśni.

 • Kurs masażu bańką chińską – są to jednodniowe warsztaty. W czasie 6 godzin zegarowych (8h lekcyjnych) kursanci poznają zasady masaż za pomocą chińskiej bańki, wskazania i przeciwskazania do jego wykonywania, oraz techniki i ich działanie. Skierowany on jest przede wszystkim do osób pracujących w gabinetach odnowy biologicznej, SPA, wellness, oraz kosmetycznych. W programie kursu znajdują się zajęcia teoretyczne i praktyczne.

 • Kurs masażu gorącymi kamieniami– obejmuje on 8 godzin zegarowych (10h lekcyjnych) nauki teoretycznej i praktycznej wykonywania masażu relaksacyjnego za pomocą gorących kamieni. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się on w okresie jesiennym i zimowym. Klienci wówczas szukają gabinetów, które oferują właśnie ten rodzaj masażu. Zajęcia prowadzone są w nowoczesnych i dobrze wyposażonych salach. Kursanci ćwiczą w małych grupach pod nadzorem wykwalifikowanego isntruktora.

 • Kurs masażu stemplami ziołowymi – kurs trwa 8 godzin zegarowych (10h lekcyjnych) i zawiera w sobie również elementy aromaterapii. Kursanci w czasie zajęć teoretycznych i praktycznych uczą sie posługiwania ziołowymi stemplami i wykonywania masażu z użyciem stempli. Uczestnicy szkolenia uczą sie również dobierania ziół odpowiednio do oczekiwanego efektu masażu np. rozluźniającego lub pobudzającego. Mają również do dyspozycji profesjonalne narzędzia, z których będą również korzystać w pracy zawodowej.

 • Kurs masażu głowy, twarzy, szyi i dekoltu – są to jednodniowe warsztaty przeznaczone dla kosmetyczek i masażystów, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności zawodowe, oraz dla osób, które mają zamiar korzystać z nabytych umiejętności w życiu prywatnym. Uczestnicy poznają nie tylko techniki wykonywania masażu, ale również podstawowe zasady, wskazania oraz przeciwskazania.

 • Kurs masażu gorącą świecą – są to 8 – godzinne  (10h lekcyjnych) warsztaty, w czasie których kursanci zdobywają wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii, oraz technik masażu gorącą świecą, a także działania ciepłego wosku i składników specjalnej świecy. Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone są przez wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów.

 • Kurs konchowanie i świecowanie uszu – jest to wyjątkowa metoda z elementami aromaterapii. W ciągu 8 godzin zegarowych (10h lekcyjnych), kursanci nabywają umiejętności posługiwania się potrzebnymi narzędziami do przeprowadzania zabiegu, poznają wskazania i przeciwskazania dla pacjentów. W programie kursu są zajęcia teoretyczne, oraz praktyczne w przeważającej części. Istnieje możliwość dostosowania terminu kursu do potrzeb uczestników.

 • Kurs masażu tajskiego stóp – podczas warsztatów 8 – godzinnych (10h lekcyjnych) kursanci uczą się nie tylko podstaw teoretycznych stosowania zabiegu, ale przede wszystkich praktycznych umiejętności korzystania z drewnianej pałeczki do masażu tajskiego stóp. Podczas szkolenia osoby, które już miały do czynienia z masażem stóp, mogą doskonalić swoje umiejętności i poznać nowe techniki.

 • Kurs masażu bambusami i miotełkami bambusowymi – Masaż z wykorzystaniem bambusa ma działanie rozluźniające i terapeutyczne. Program kursu obejmuje naukę teoretyczną i praktyczną. Dzięki zajęciom, można nie tylko poszerzyć swoje dotychczasowe umiejętności, ale również rozpocząć przygodę ze światem masażu. 8 godzin zegarowych (10h lekcyjnych) warsztatów w szkole Beauty – Lux pod okiem ekspertów, to świetny początek na nową pracę.

Nasi Specjaliści:

MGR. ANNA BELKA – Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej, Dyplomowana Terapeutka w dziedzinie Masażu Klasycznego, Orientalnego i Refleksoterapii. Wiedzę z zakresu manualnych i innowacyjnych technik w Wellness i SPA zdobywała w Wyższej Szkole Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia oraz w ForSpa w Warszawie. Masażem i Odnową Biologiczną zajmuje się od 2004 r., wciąż rozwijając tajniki masaży Wellness, jest wybitną znawczynią Lomi Lomi Nui. Posiada Massage Practitioner License wydany przez California Massage Therapy Council (CAMTC), Certificate # 50253. Doświadczenie zawodowe miała okazję prezentować w Californii w jednym z najbardziej znanych salonów SPA – Envy Massage SPA.

Kursy zawodowe masażu zakończone są egzaminem teoretycznym i praktycznym. Uzyskanie pozytywnych wyników uprawnia do wykonywania zawodu masażysty i otrzymania certyfikatów zgodnych z rozporządzeniem MEN z dnia 11.01.2012 r w. Dokumenty wydawane są w języku polskim i angielskim. Program kursów są autorskie, oznacza to, iż nie znajdziecie ich w innych szkołach kształcenia kosmetycznego.

Mają Państwo również możliwość starania się o dofinansowanie ze środków Urzędu Pracy. Nasi wykwalifikowani pracownicy doskonale wiedzą, jak uzyskać pomoc finansową z UP i pomagają naszym kursantom. Szczegółowe informacje na temat dofinansowania kursów znajdują się tutaj. Płatność za kursy może być również w systemie ratalnym.

Skorzystaj już dziś z możliwość oferowanych kursów masażu i zaskocz swojego pracodawcę. Nie czekaj, zarezerwuj termin póki nie jest za późno. Zapraszamy!

Skontaktuj się z Nami!

ZADZWOŃ: +48 22 408 88 61
NAPISZ: szkolenia@new-nails.com